často kladené otázky

Mám záujem o kuchyňu a aj ďalšie zariadenie do domu, no vôbec nemám predstavu ako na to. Vedeli by ste mi s tým pomôcť? Koľko by to stálo?

Áno v rámci interiérového poradenstva vieme urobiť obhliadku priestoru, navrhnúť dispozičné riešenie, spracovať výkresy pripojovacích miest (elektrika, voda, plyn, osvetlenie...), tak aby boli v súlade s dispozíciou priestoru a pripraviť vizualizácie. Orientačná cena je 160,00 eur za kuchyňu a 100,00 eur za ostatné izby. Vždy je ale vhodné si nechať pripraviť individuálnu kalkuláciu. V prípade, že s predloženým návrhom nebudete spokojný máte právo do 7 dní od odovzdania dokumentácie požiadať vrátenie platby (garancia vrátenia platby). V prípade objednávky nábytku bude cena návrhu odpočítaná od ceny dodaného diela.

Môžeme si montáž urobiť aj sami?

Áno, montáž nábytku si môžete urobiť aj sami. Skrinky, komódy a stolíky do rozmerov výšky 2,1 metra, šírky 900 mm a hĺbky 600 mm dodávame v prevažnej miere už zmontovanom stave. Vstavané skrine, kuchynské linky a postele je nutné zmontovať na mieste. Vždy to závisí od konkrétneho výrobku a možnosti jeho vykládky (poschodie, použiteľnosť výťahu, hmotnosť kompletného výrobku a podobne). Na konkrétnom stupni predmontáže sa je možné dohodnúť.

Koľko stojí montáž nábytku?

Montáž sa vždy naceňuje individuálne a jej cena je závislá od zložitosti objednaného výrobku a vzdialenosti miesta montáže od Žiliny. Cenová kalkulácia je bezplatná, takže je najlepšie si ju objednať, kde bude po položkách vyčíslená cena za výrobky, dopravu a montáž. Pri dodávke 90% výrobkov vykonávame i montáž.

Dodávate nábytok aj mimo Žiliny? Viete nám nábytok priviezť, prípadne namontovať?

Áno, nábytok dodávame v rámci celej SR a v prípade požiadavky aj do zahraničia. Dovoz a montáž zabezpečujeme vlastnou prepravou a montáž vykonávajú profesionálni montážnici (firemní zamestnanci). V 95% objednávok vykonávame aj dopravu a montáž.

Ako dlho budeme čakať na objednaný nábytok?

Doba dodania je štandardne 6 týždňov od uhradenia zálohy. O predbežnom termíne dodania budete informovaný emailom po pripísaní zálohy na účet.

Aké sú výhody zákazkovo vyrábaného (na mieru) nábytku oproti sériovej výrobe (nábytku z obchodného domu)?

Pri zákazkovo vyrábanom nábytku nebudete limitovaný typom materiálu (prírodná dýha, laminát, preglejka, masívne drevo) jeho povrchovou úpravou (farbou) ani rozmermi výrobku. Výrobok bude zodpovedať Vašim individuálnym požiadavkám. V rámci nášho poradenstva dáme výrobkom harmonický tvar a funkčnosť. Na druhej strane je zákazkovo vyrábaný nábytok drahší. Preto nemá zmysel si dávať naceniť nábytok, ktorý je dostupný ako sériovo vyrábaný v obchodnom dome.

Z akého materiálu si môžeme dať vyrobiť nábytok? Aké materiály používate pri výrobe nábytku?

Pre výrobu používame drevotrieskové laminované dosky (od výrobcov Bučina, Egger, Kaindl, Fundermax) drevotrieskové dosky a MDF dosky potiahnuté prírodnou dýhou, ako aj masívne drevo, striekané(lakované) materiály a preglejky. V prípade požiadavky na materiál, ktorý nemáme v ponuke sa snažíme v závislosti od jeho dostupnosti vyjsť zákazníkom v ústrety.

Aká je záručná doba na nábytok? Ako dlho nám vydrží?

Na nami vyrábaný nábytok ponúkame 3 ročnú záručnú dobu. Pri subdodávateľsky dodávanom vybavení (matrace, spotrebiče, kancelárske stoličky) je záručná doba v súlade so záručnými podmienkami subdodávateľa. Životnosť nábytku závisí od formy a intenzity jeho používania a je individuálna. Predpokladaná životnosť kovaní (pántov a výsuvov) ako aj používaných plošných materiálov je pri štandardnej forme používania v domácnosti cca 15-25 rokov, v komerčných priestoroch (kancelárie, hotely, reštaurácie) 9-12 rokov. Typ materiálu je vhodné voliť podľa predpokladaného stupňa zaťaženia (napr. odolnejšie materiály na miesta, kde dochádza k častému styku s vodou, iné materiály na knižnicu...)

Je nábytok zdravotne nezávadný?

Áno, nábytok je zdravotne nezávadný. Pri jeho výrobe sú používané iba certifikované materiály vhodné aj do priestorov na prípravu jedla a detských izieb.

Koľko stojí skriňa široká 2 metre, vysoká 2,6 metra? Koľko by stála 4 metrová kuchyňa?

Cena dvoch výrobkov rovnakých rozmerov sa v závislosti od zvolených kovaní a materiálov môže líšiť aj trojnásobne. Na cenu vstavanej skrine má napríklad vplyv aj množstvo zásuviek (šuflíkov). Kým napr. cena jednej zásuvky širokej 80 cm je cca 40,0 eur (v závislosti na kovaní aj viac), rovnako široká polica vyjde aj na menej ako 5 eur (v závislosti na materiáli) Zásuvka je na druhej strane pre veľké množstvo typov skladovaných vecí oveľa praktickejšia. To isté platí i pri kuchyni. Naceniť treba vždy konkrétne riešenie pri konkrétnom materiálovom zložení.

Ako treba čistiť nábytok aby sme ho nepoškodili?

Nábytok z lamina - je všeobecne najjednoduchší na údržbu. Čistí sa bežnými saponátmi riedenými vodou a mäkkou handričkou, ktorá nepúšťa chlpy. Po umytí saponátovým roztokom je dobré nábytok pretrieť čistou vodou a vytrieť do sucha. Pozor! Nepoužívajte organické rozpúšťadlá ani agresívne čistiace prostriedky. V prípade, že nieste si istý vhodnosťou použitého prípravku, odskúšajte ho najskôr na nepohľadovom mieste a až v prípade, že jeho použitie považujete za bezpečné ho aplikujte na pohľadové plochy.

Striekaný nábytok, fóliované dvierka a lesklý laminovaný nábytok - platí to isté ako pri bežnom nábytku z lamina s tým, že je háklivejší na používané saponáty a hlavne pozor na handričku, ktorá by mala byť 100% čistá a mäkká, tak aby nemala žiadne brúsne účinky. Striekaný nábytok má menšiu oderuvzdornosť a nie je vhodný na použitie na namáhané plochy. V žiadnom prípade by nemali byť používané hubky s drsnými stranami práškové čistiace prostriedky. Odporúčame použiť vlažnú vodu a mäkkú handričku, následne vytrieť do sucha. V prípade väčšieho znečistenia použiť pár kvapiek bežného saponátu na umývanie riadu , riedeného vodou.

Nábytok z masívu a dýhovaný nábytok ošetrený olejom - nábytok vytierajte len zľahka vlažnou vodou a mäkkou handričkou. Vyvarujte sa prílišnému tlaku, pri ktorom by mohlo dôjsť k stieraniu povrchovej vrstvy oleja. Ojejovaný nábytok by sa mal jeden krát ročne, v závislosti od intenzity používania pretrieť olejom s rovnakým zložením ako bol pôvodne aplikovaný

Môžeme si spotrebiče do kuchynskej linky objednať aj sami?

Áno, spotrebiče si môžete objednať i sami. Pri objednávke kuchyne je ale nutné zaslať ich špecifikáciu (výrobca, typ), tak aby skrinky boli prispôsobené danému typu výrobku. V takom prípade dokiaľ nie sú vyšpecifikované typy spotrebičov, tak zákazka nie je posunutá do výroby.